VIDEO/Hrabri Albanci nisu izdržali: Griezmann i Payet spasili Francusku!

Albanija je do 90. minute imala “nulu” sa favorizovanim Francuzima, ali su na kraju morali pružiti ruku domaćinu koji je slavio sa 2:0 u posljednjih par minuta.

Čini se kako su Galski pijetlovi u susret ušli preopušteno i te sa razmišljanjem da su već upisali bodove, no do njih su došli veoma teško. Albanija se sjajno borila, odlični su bili u defanzivi, u par navrata su i zaprijetili, a jednom je i stativa spašavala gol Llorisa.

Redale su se šanse Francuza kao na traci. Lopta nije htjela u gol, a onda se ukazao rezervista Griezmann. Rami je centrirao sa desne strane, a napadač Atletico Madrida glavom pogodio u 90. minuti susreta.

Bio je to šok za Albaniju, a čija se igra raspala. Njihovu je sudbinu u ovom meču “zapečatio” sjajni Payet u šestoj minuti sudijske nadoknade i tako Francuze odveo u nokaut fazu.