Fudbaleri Željezničara i drugi put ove sezone pobijedili su svoj ljutog rivala, ekipu Sarajeva. Ponovo je bilo 1:0, ovaj put na Koševu, čime su zadržali realne šanse za plasman u evropska takmičenja.

Prvo poluvrijeme poprilično loše. Igralo se borbeno na sredini terena, na ivici grubosti, ali bez puno prilika. Ipak, Željezničar je prvu pravu iskoristio u sudijskoj nadoknadi. Blagojević je ubacio sa desne strane iz slobodnog udarca, a na loptu iz drugog plana natrčao Stevanović i zabio za veliko slavlje “plavog” dijela Sarajeva.

Sarajevo se u nastavku susreta otvorilo, a sjajnu priliku za gol imao je Benko kada je pogodio stativu sa par metara. U 80. minuti puca i Duljević, ali je Kosorić uz pomoć prečke spasio svoj tim.

Do kraja susreta “pocrvenio” je i Amer Bekić zbog nesportskog ponašanja, tačnije zbog udaranja Kosorića.

Bordo tim do kraja susreta nije uspio postići gol, te je tako doživio drugi premijerligaški domaći poraz, koji ga je malo udaljio od borbe za Evropu. Ipak, još ništa nije gotovo.