U toku noći odigran je prvi četvrtfinalni meč ovogodišnjeg Australian Opena, a Stanislas Wawrinka je bez većih problema savladao Jo-Wilfrieda Tsongu.

Francuski teniser bio je adekvatan protivnik Wawrinki samo u prvom setu, koji je bez ijednog breaka otišao u tie break. Ipak, tu je Wawrinka odigrao znatno smirenije i u znatno boljem ritmu, te je tie break dobio rezultatom 7:2. Ovaj set je trajao 50 minuta, a Tsonga je psihološki bio značajno oslabljen nakon što ga je izgubio.

Drugi set je ipak donio solidnu igru Francuza do rezultata 3:3, kada pravi break i servira za vodstvo od 5:3. Međutim, koliko je u ovom meču labilan vidjelo se i tada jer popularni Stanimal prvo vraća break za 4:4, potom uspješno servira, a onda pravi i novi break za 6:4.

Bilo je već tada jasno da će Švicarac otići u polufinale, a to je samo potvrdio odličnim i rutinski riješenim trećim setom, koji je dobio uz jedan break rezultatom 6:3.

Wawrinka će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela između Rogera Federera i Mische Zvereva, koji se igra danas.

Izvor: sport1.ba