Slovačka je protiv Rusije odigrala odličnu utakmicu u 2. kolu Grupe B i na kraju zasluženo slavila sa 2:1.

Hamšik i društvo već nakon prvog dijela igre imali su dva gola prednosti. U 32. minuti pogodio je Weiss, a već pomenuti Hamšik, inače najveća zvijezda ovog tima, udvostručio je prednost svoje selekcije u 45. minuti.

Rusi su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz, a počasni gol djelo je Glushakova u 80. minuti. Ovaj poraz bi Rusiji mogao značiti i povratak kući, no, ukoli pobijede Vels u posljednjem kolu, sve je moguće.

Svoju drugu utakmicu u Grupi A odigrali su Rumunija i Švicarska, a rezultat je glasio 1:1.

Stancu je iz penala Rumune doveo u prednost, igrala se 18. minuta, a bod Švicarcima donio je Mehmedi u 57. minuti.

Švicarska sada ima četiri boda i na dobrom je putu da izbori osminu finala, dok su Rumuni osvojili prvi bod.