Večerašnjom rutinskom pobjedom nad Vitezom rezultatom 2:0, fudbaleri Slobode došli su nadomak opstanka u BHT Premijer ligi BiH, jer sada imaju 8 bodova više od Čelika koji je u opasnoj zoni, ali i utakmicu više.

Nije to bila vrhunska izvedba Crveno-crnih protiv “fenjeraša”, ali u ovom trenutku najvažniji su bodovi. Fudbaleri Slobode igrali su tačno toliko koliko im je i trebalo da ostvare vrijednu pobjedu.

Tuzlaci su poveli u 14. minuti. Osmanagić je izveo korner sa desne strane, glavom je Husić dodao do Smajića koji lagano, također glavom pogađa mrežu gostiju.

Sve je završeno u 52. minuti. Sloboda je izvela kontranapad, dubinsku loptu fantastično je primio Bekić, te bez poteškoća matirao golmana Viteza.

Bilo je prilika do kraja sa obje strane. Vitez se pokazao da “tvrd orah”, jer je u par navrata mogao i do gola. Sa druge strane, Sloboda je rutinski ovaj susret privela kraju, te se tako pobjedom napunila samopouzdanjem pred, vjerovatno ključni duel sa Čelikom u Zenici.

Sloboda – Vitez 2-0

Strijelci: Smajić i Bekić