Reprezentacija Portugala prvi je finalist Evropskog prvenstva! Ronaldo i društvo su u večerašnjem polufinalu odigranom u Lyonu slavili nad Velsom sa 2:0 i tako ostvarili tek prvu pobjedu u regularnom toku susreta na ovom turniru.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli ništa posebno, osim nekoliko poluprilika, ubacivanja u kazneni prostor te nekoliko pokušaja kontranapada. Mnogo oprezna igra obje selekcije.

Početak drugog poluvremena nije mogao biti bolji. Guerreiro je u 50. minuti centrirao sa lijeve strane, a Ronaldo je bio najviši u skoku i glavom sjajno matirao Hennesseya. To je bio njegov treći gol na prvenstvu.

Samo tri minute kasnije Portugal je riješio pitanje pobjednika. Ronaldo je pucao sa vrha šesnaesterca, a Nani je loptu skrenuo prema golu i tako prevario golmana Velsa.

Vels je nakon drugog primljenog gola bio u klasičnom “knock-downu”. Portugalci su nakon toga stvorili još dvije-tri dobre prilike, dok je jedini opasan po gol selekcije Fernanda Santosa bio Bale. Međutim, golova do kraja nije bilo, pa Portugal ide u veliko finale u kojem čeka pobjednika meča Njemačka – Francuska koji se igra sutra.