Nakon večerašnja preostala dva susreta fudbalske Lige prvaka, poznati su svi učesnici četvrtfinala najboljeg evropskog klupskog takmičenja.

Pobjeda (2:4) u Leverkusenu, ekipi Atletica je bila dovoljna da na stadionu Vicente Calderon bez problema sačuvaju prednost iz tog susreta. Večeras nije bilo golova, ali je bilo prilika na obje strane.

Mnogo interesantnije je bilo na susretu Monaca i Manchester Cityja. Engleski tim je u prvom meču slavio sa 5:3, a francuski je doprvak uspio večeras sve nadoknaditi pobijedivši sa 3:1.

Mbappe je doveo Monaco u vodstvo već u 8. minuti, na asistenciju Silve, a svoju dobru igru francuski tim je krunisao drugim golom u 29. minuti. Strijelac je bio Fabinho.

Manchester City je bio bolji u nastavku, stvorio nekoliko sjajnih prilika preko Aguera i Sterlinga, a uspjeli su smanjiti rezultat u 71. minuti golom Sanea.

Šest minuta kasnije, aktuelni lider Ligue 1 po drugi put je uduplao prednost (3:1), a nakon jednog prekida strijelac je bio Bakayoko.

Dakle, u četvrtfinale su se plasirali Monaco, Leicester City, Atletico Madrid, Juventus, Bayern, Barcelona, Real Madrid i Borussia Dortmund. Svi ovi kluboi naći će se u bubnju u petak, kada će biti određeni parovi četvrzavršnice Lige prvaka.