Mađarska i Austrija danas su u Bordeauxu otvorili takmičenje u Grupi F na Evropskom prvenstvu, a Mađari su slavili 2:0.

Stativa Alabe iz prve minute dala nam je nadu da ćemo gledati dobar fudbal, ali se to nije desilo. Loše prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a suparnici su barem nešto više pokazali u drugom dijelu igre.

Mađari su poveli u 62 . minuti. Szalai je primio sjajan pas koji ga je izbacio u situaciju “jedan na jedan” sa golmanom pa je lagano poslao loptu u mrežu.

Samo par minuta kasnije Austrija je ostala bez Dragovića koji je zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti karton i raniji put u svlačionicu. Mađarska je to iskoristila i u 87. minuti pogotkom Stiebera završila utakmicu.