Juventus je sjajnom igrom u Kneževini i pobjedom protiv domaćeg Monaca rezultatom 2:0 pokazao zašto je možda i glavni favorit za osvajanje titule prvaka Evrope. Bila je to fantastična izvedba Allegrijeve ekipe, koja je ovim slavljem jednom nogom “zakoračila” u finale.

Monaco je bio nešto bolji na početku i stvorio dvije dobre prilike, ali je Juventus ipak poveo. Talijanski prvak je u 29. minuti izveo sjajnu polukontru. Loptu je povukao bek Dani Alves, ušao sa njom u šesnaesterac te atraktivno petom vratio u sredinu za natrčalog Higuaina koji prizemnim udarcem matira Subašića.

Do poluvremena se nije događalo mnogo toga, a Monaco je u nastavku preuzeo više rizika. Osjetilo se to u njihovoj zadnjoj liniji koja je kapitulirala drugi put u 59. minuti.

Akteri drugog gola bili su isti igrači Juventusa koji su režirali i vodeći pogodak. Dani Alves sada je sjajno centrirao sa desne strane, a argentinski napadač ponovo zabio za veliko slavlje gostujućih navijača koji su u velikom broju sitgli u kneževinu.

Taj gol slomio je moral domaćem timu koji se nikako nije uspijevao oporaviti te napraviti nešto u napadu, iako su, istini za volju imali posjed lopte na svojoj strani. Stara dama bez problema je do kraja sačuvala prednost te bi revanš u Torinu trebao biti samo formalnost.