U derbiju 7. kola njemačke Bundeslige, Borussia i Hertha su u Dortmundu, na stadionu Signal Iduna Park odigrali neriješeno, 1:1.

Gledali smo sjajnu utakmicu sa puno trke, borbe, želje i čak dva crvena kartona te promašeni penal.

Ibišević je odigrao odlično 80. minuta za Herthu, a za vodstvo svoje ekipe sjajno je asistirao početkom drugog dijela igre. U stilu Ibrahimovića, bh. napadač je petom dodao do Stockera, a Švicarac pogodio za 0:1.

Vedo-peta_BD-HR_0-1 by mediabh

Dortmund je u nastavku preuzeo inicijativu i deset minuta do kraja poravnao preko Aubameyanga. Isti igrač je par minuta prije toga promašio nepravedno dosuđen penal za svoj tim.

Utakmicu do kraja nisu dočekali domaći igrač Emre Mor i strijelac za Herthu Valentin Stocker, koji su zbog nesportskog ponašanja zaradili direktne crvene kartone.

Dortmund je ostao treći sa 13 bodova, a Hertha je druga sa 14. Ovaj rezultat najviše odgovara Bayernu koji sutra igra protiv Eintrachta u Frankfurtu. Bavarci su na čelu tabele sa 16 poena.