Nurkić bio nadomak rekorda karijere u partiji protiv Lakersa

Košarkaši Phoenix Sunsa večeras su na domaćem parketu savladali ekipu Los Angeles Lakersa rezultatom 123:113, a jednu od boljih partija sezone pružio je bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić, koji je bio nadomak rekorda karijere po broju skokova.

Na furiozan način su Sunsi ušli u utakmicu i u prvoj četvrtini su ubacili čak 45 poena, a na poluvremenu su imali prednost od 72:63.

Već tada je Nurkić imao 12 poena i 12 skokova za double-double učinak, a sa sjajnom igrom je nastavio i nakon toga.

Na startu drugog poluvremena Lakersi tope prednost domaćina i u jednom trenutku dolaze na samo dva poena zaostatka, ali Phoenix se budi i ubrzo je ponovo njegova prednost bila dvocifrena.

U uvodnim minutama posljednjeg perioda meča bilo je 104:92, ponovo su Lakersi uspjeli da zaprijete, ali s dvije trojke na tri minute prije kraja Phoenix stiže do 116:106. Drugoj trojci je prethodio sjajan ofanzivni skok Nurkića.

U finišu nije bilo previše drame i Sunsi su slavili 123:113.

Nurkić je utakmicu završio sa 18 poena, 22 skoka, 7 asistencija, a imao je i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Od rekorda karijere po broju skokova dijelila ga je samo jedna uhvaćena lopta, a tako mu rekord ostaju 23 skoka protiv Sacramenta 2019. godine u dresu Portlanda.

Iz igre je večeras Nurkić šutirao sjajnih 7/12, a s linije slobodnih bacanja 4/5.

Najefikasniji je kod Sunsa bio Grayson Allen sa 24 poena, a 22 ih je postigao Kevin Durant. Kod Lakersa je 28 poena postigao LeBron James, koji je imao i 12 asistencija i 7 skokova.