Najbolji bh. teniser Damir Džumhur slavio je protiv Britanca Liama Broadyja u četvrtfinalu ATP turnira u St. Petersburgu rezultatom 2:1 u setovima (6:3, 2:6, 6:4), te je osigurao ulazak u TOP 50 tenisera svijeta na ATP listi, piše scsport.ba.

Naš teniser je odigrao dobar prvi set u kojem je napravio dvostruki break, a iako je Broady uspio da vrati jedan break zaostatka, na kraju je Damir Džumhur slavio sa 6:3.

Ipak, u drugom setu je uslijedio određeni pad u Džumhurovoj igri, što je Britanac iskoristio, dva puta mu je oduzeo servisa i sa lakih 2:6 izborio je treći, odlučujući set.

I treći set je počeo veoma loše po našeg tenisera, ranim breakom Broadya, ali u čevrtom gemu Damir je poravnao na 2:2. Velika opasnost za Džumhura bila je pri rezultatu 4:4 kada je britanski teniser imao tri break lopte, ali Damir se još jednom izvukao poveo je sa 5:4, a odmah u narednom gemu odzeo je servis protivniku i slavio je sa 6:4, čime je osigurao plasman u polufinale, gdje ga čeka pobjednik meča Struff – Tsonga.