Fudbaleri Reala izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka, nakon što su u Madridu slavili protiv Rome sa 2:0.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, iako su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika. Marcelo i dva puta Ronaldo su pokušavali pogoditi, dok su kod Rome bili opasni Salah i Džeko, koji je šutirao pored gola u situaciji “1 na 1” sa golmanom Navasom.

Odlična utakmica i u nastavku. Roma je imala veliki broj prilika za postizanje gola, međutim ni Salah ni Florenzi nisu bilo dovoljno skoncentrisani u dobrim situacijama. Sve te promašaje kaznio je Ronaldo u 64. minuti susreta. Vasquez je ubacio sa desne strane na peterac, a Portugalac je sjajno reagovao.

Utakmicu je riješio James Rodruguez u 68. minutu. Real je izveo kontru, loptu je na kraju dobio Kolumbijac i bez problema iskosa sa lijeve strane zatresao mrežu Vučice.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa je Real sa ukupnim rezultatom 4:0 prošao u četvrtfinale Lige prvaka.