Atletico Madrid izborio je novo polufinale Lige prvaka, nakon što je večeras na King Power stadionu odigrao neriješeno 1:1 protiv Leicester Cityja.

Jorgandžije su prvi meč dobile rezultatom 1:0, a čini se da su pitanje prolaska dalje riješili već sredinom prvog poluvremena kada je Saul Niguez doveo španski tim u vodstvo, igrala se 26. minuta. Centrirao je Felipe Luis, a Niguez postigao sjajan gol glavom.

Engleski prvak se borio u nastavku i uspio je poravnati rezultat u 61. minuti. Nakon jedne velike gužve, “ničija” lopta je došla do Vardyja koji loptu posprema u mrežu.

Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je tim Diega Simeonea uspio proći dalje. Ko zna šta bi se dogodilo da u prvom meču sudac sa spornim penalom za domaćina nije oštetlio ekipu Leicestera.