Završena druga etapa 73. Tour of Albania: Pobjednik je Viber Sefa!

Jučer je u Tirani vožena druga etapa na 73. TOUR OF ALBANIA, duga 94,3 km. sa startom u Tirani i ciljem u Skadru.

albania 2

Pobijedio je Viber Sefa, takmičar Biciklističkog kluba TIRANA, ispred drugoplasiranog Krstel Sote iz BK APOLONIJA i Josifa Čerkeza (BIH).

Crnogorski reprezentativac Goran Cerović i ovoga puta osvojio je nepopularno 4. mjesto, ali kada sudije zbroje vremena sa prve dvije etape, mogao bi uz Viber Sefu biti visoko pozicioniran.

Uz Cerovića u ovoj etapi iz crnogorskog tima dobro je bio plasiran i Demir Mulić, dok je treći crnogorski takmičar Dragan Jašović u cilj učao sa, takođe, malobrojnom drugom grupom biciklista.

Inače, etapa Tirana-Skadar bila je uglavnom ravničarska, tako da niko od učesnika ovogodišnjeg TOUR OF ALBANIE nije stekao začajniju prednost.

Iskušenja će uslijediti u trećoj etapi koja se vozi od Skadra do Burrela u dužini od 98,3 km koja je više brdska, pa je to šansa za brdske vozače da poprave plasman i eventualno od Sefe preuzmu “žuti majicu”.