Valter Tuzlanski

Svjetski dan djeteta u Bosni i Hercegovini obilježen je u Sarajevu Konferencijom „Osluškivanje budućnosti“ u organizaciji UNICEF-a BIH

Priznanje je dobila i Lejla Burgic, specijalni edukator I rehabilitator I koordinatorica za inkluzivni sport Specijalne olimpijade u BIH







Svjetski dan djeteta u Bosni i Hercegovini obilježen je u Sarajevu Konferencija

„Osluškivanje budućnosti“  u organizaciji UNICEF-a BIH, Ministarstva za ljudskaprava i izbjeglice BiH i Vijeća za djecu BiH gdje su dodijeljena i priznanja “Prvaci sretnijeg djetinjstva” za 2024. Godinu u BiH.
Predstavnik UNICEF-a u BiH Marc Lucet dodijelio je nagradu pojedincima i pojedinkama koji su tokom 2024. godine, svojim djelovanjem, bilo kroz profesionalni angažman ili volontiranje, dali poseban doprinos ostvarivanju prava djece u Bosni i Hercegovini, a priznanje je dobila i Lejla Burgic, specijalni edukator I rehabilitator I koordinatorica za inkluzivni sport Specijalne olimpijade u BiH.

Lejla Burgic je dugogodišnja aktivistica u području zaštite dječijih prava, terapeutkinja djeci sa razvojnim i stečenim teškoćama i direktorica Edukacijsko rehabilitacijskog kabineta Eduland Tuzla.

Svoju borbu za bolji položaj djece počela je još 2012. godine u Organizaciji za djecu i mlade “Osmijeh za osmijeh”, da bi potom 2014. godine postala aktivistica i volonterka u međunarodnoj humanitarnoj organizaciji World Vision.

Za svoj istaknuti rad, pored brojnih nagrada i priznanja, posebno se ističe ona koju je dobila od strane UNICEF-a 2018. godine, Šampionka inkluzije u Bosni i Hercegovini.
Uporedo, Lejla je već dugi niz godina i angažovana kao istaknuti stučnjak iz prakse na Edukacijsko rehabilitacijskom fakultetu Univerziteta u Tuzli.

Njena angažovanost u lokalnoj zajednici za unaprijeđenje položaja djece sa teškoćama, dovela je i do pozicije Koordinatorica za inkluzivni sport Specijalne olimpijade
Bosne i Hercegovine. Pored svega toga, želja da stvara bolje i kvalitetnije uslove za rast i razvoj djece, posebno djece iz marginalizovanih kategorija, dovela je do toga da je Lejla već 10 godina terapeutkinja djeci sa razvojnim i stečenim teškoćama.



Možda će Vas zanimati i:

Back to top button