SLOBODA PODBACILA: Čeliku bod u Tuzli (FOTO)

Fudbaleri tuzlanske Slobode razočarali su svoje navijače nakon što su danas na Tušnju odigrali samo 1:1 sa zeničkim Čelikom. Radilo se o utakmici 3. kola Lige za opstanak Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Edin Rustemović

Sloboda je bila mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, stvorila par dobrih i izglednih prilika, a povela je u 21. minuti. Todorović je sam izašao ispred gola Čelika, Dujković je prvi pokušaj odbranio, međutim fudbaler Slobode dobro se snašao iz popravnog i glavom zatresao mrežu.

Čelik je praktički bio bezopasan, a više rizika preuzeli su u drugom poluvremenu, pogotovo u posljednjih 20 minuta u kojim su dominirali. Isplatilo im se to u 86. minuti kada je Anđušić pogađa za 1:1 i značajan bod.

Darko Todorović

Nakon ovog remija, Sloboda i dalje ima osam bodova više u odnosu Čelik koji je i dalje u opasnoj zoni. Zeničani gostuju kod Viteza u narednom kolu, a Sloboda će u Doboj na megdan Mladosti.