Salines teško do bodova protiv kantonalnog rivala

U osmom kolu Premijer futsal lige BiH, tuzlanski Salines je uz dosta muke u Malom Mejdanu pobijedio “fenjeraša”, ekipu Banovića sa 5:4.

Jarčevi su vodili na poluvremenu sa 2:0 golovima Spahića i Muratovića i očekivalo se da će bez problema opravdati u nastavku epitet favorita. Ipak, Banovićani su bili “tvrd orah”.

Prvo je smanjio Kovačević na 2:1, Salines je ponovo uduplao prednost preko Imšića, da bi onda Banovići postigli dva gola zaredom – strijelci su bili Smajlović i Kovačević. Isanović je u 31. minuti postigao gol za 4:3, Kovačević izjednačio na 4:4, a da bi pobjedu u zadnjoj minuti Salinesu donio Marinković.

Salines je sada peti sa 12 bodova, a u narednom kolu gostuje u Brčkom. Ekipa Banovića i dalje je posljednja bez bodova, a prve će pokušati osvojiti u duelu sa Leotarom.