Valter Tuzlanski

Real Madrid osvojio 15. titulu Lige prvaka!

Fudbaleri madridskog Reala domogli su se rekordnog, 15. naslova titule evropskog prvaka nakon što su pobijedili Borussiju Dortmund sa 2:0.

Meč je odigran na stadionu Wembley u Londonu, a utakmicu su golovima riješili Dani Carvajal i Vinicius Junior.

Utakmicu je mnogo bolje otvorila Borussija koja je stvorila nekoliko izglednih šansi u prvom poluvremenu, no sjajan je večeras bio Courtois.

Belgijski čuvar mreže dobar dio sezone nije branio zbog povreda, no ove je noći pokazao zašto je jedan od najboljih golmana svijeta.

Velike prilike u prvom dijelu utakmice za Milionere nisu iskoristili Adeyemi i Fullkrug koji je pogodio i stativu.

Real nije postojao u prvom poluvremenu, da bi u drugom pokazao zašto je – Real.

Malo po malo napadi Dortmunda su bili sve slabiji, a Kraljevi bili sve konkretniji. Mreža se prvi put zatresla u 73. minuti kada sjajno Dani Carvajal skače i pogađa glavom u maniru velikih napadača.

Svega devet minuta kasnije sve je bilo gotovo. Nakon jedne izgubljene lopte do nje dolazi Vinicius, a hladnokrvni Brazilac matira Kobela za 2:0 i 15. titulu Reala!