Psiha uništila Gradinu, Vogošća izborila najviši rang bh. košarke

Gradina nije uspjela! Ekipa Vogošće pobijedila je večeras srebrenički tim sa 80:82 i tako u finalnoj seriji A-1 lige slavila sa 2-0 u pobjedama i što je najvažnije izborila plasman u elitni razred bh. košarke.

Ekipa Vladimira Mićanovića očigledno je podlegla velikom pritisku i imperativu pobjede. Gosti su na poluvremenu vodili sa 35:51. Ipak, Gradina je u nastavku zaigrala mnogo bolje, te mic po mic stizala prednost. Utakmica je uletjela u pravu dramu, ali domaći nisu uspjeli izboriti “majstoricu”.

U domaćem taboru Jakupović i Golijanin su postigli po 15 poena, 14 su ubacili Hasić i Džambić, a 13 je djelo Tanasilovića koji je imao isto toliko skokova. Najbolji igrač pobjedničkog tima bio je Peljto sa 23 koša.

Čestitke ekipi Vogošće na plasmanu u najviši rang bh. košarke.