Premijer liga BiH: Šampionska igra Slobode u Vitezu!

Fudbaleri Slobode ostvarili su veoma važnu pobjedu u borbi za titulu prvaka BiH. Crveno-crni su zasluženo pobijedili u Vitezu kod istoimene ekipe, a rezultat je bio 1:3.

Vitez je bio nešto konkretniji u prvom dijelu, imali su terensku inicijativu, a poveli su u 25. minuti autogolom Kostića. Prethodno je u šesnaesterac ubacio Đurić.

Sloboda je u nastavku krenula mnogo otvorenije, pa je izjednačenje stiglo u 64. minuti. Zeba je izveo korner, a domaći fudbaler Novak postigao je autogol.

Crveno-crni su nastavili sa dominacijom i napadačkom igrom, a to im se moglo osvetiti u 75. minuti kada domaćini pogađaju stativu. Pobjedu Slobodi donio je Ordagić u 81. minuti utakmice, a istu potvrdio kapiten Zeba u 89. minuti.

Željezničar – Mladost (15:00)

Sloboda je svoju prednost u odnosu na Zrinjski povećala za 4 boda, Mostarci imaju utakmicu manje, a svoj meč igraju u Zenici protiv Čelika.