PODLEGLE ATMOSFERI: Zmajice u prepunoj lukavačkoj dvorani poražene od Španije (FOTO)

U fantastičnoj atmosferi Sportske dvorane Lukavac, ženska odbojkaška reprezentacija BiH poražena je od Španije rezultatom 1:3, u utakmici 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je bila veoma borbena, na momente i gledljiva. Španjolke su se bolje snašle u tom susretu, a naše djevojke kao da su podlegle pritisku i imperativu pobjede koja bi otvorila vrata historijskog uspjeha – plasmana na Evropsko prvenstvo 2019. godine.

Španjolke su prva dva seta riješile su svoju korist 19:25 i 16:25, a Zmajice su se u trećem setu uspjele vratiti te smanjiti rezultat na 1:2. Ova dionica pripala je izabranicama Gorana Nešića 25:23.

Iako su naše djevojke bolje otvorile četvrti set i jedno vrijeme vodile, Španjolke su uspjele preokrenuti i na kraju sa 21:25 slaviti ukupnim rezultatom 1:3 u setovima.

BiH u grupi F sada ima omjer od 2 pobjede i 2 poraza i na trećem je mjestu tabele. Šanse za plasman još nisu izgubljene, ali su ipak svedene na minimum. Zmajice bi u posljednja dva meča trebale pobijediti slabašnu Latviju u gostima te odličnmu Rumuniju na svom terenu, ali onda i očekivati povoljan rasplet u ostalim utakmicama.