Sloga u derbiju deklasirala Svatovac!

U Simin Hanu odigran je derbi susret 2. Lige FBiH – Sjever, gdje je domaća Sloga dočekala lidera prvenstva Svatovac iz Poljica, a zabilježila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:0.

Domaći u vodstvo dolaze u 10. minutu utakmice, nakon gužve u 16-ercu Svatovca, najbolje se snalazi Mešić i pogađa mrežu Bojića. Na 2:0 povisio je Ibrahimović u 20. minuti za rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Svatovac je napravio i jedinu šansu na utakmicu, na asistenciju Saburovića iskosa s lijeve strane šutira Imamović, ali se istakao golman domaće ekipe.

U 67. minuti rezultat je glasio 3:0. Nakon ubacivanja sa strane, Bojić kratko odbija loptu, koja dolazi do Omerovića koji je posprema u mrežu Svatovca. U 85. minuti Halilović šutira sa pola terena, Bojić je loše procijenio let lopte, i ona odsijeda u mreži Svatovca za konačan rezultat utakmice.

Izvor: scsport.ba