Moćni Juventus opet bolji od Monaca, finale Lige prvaka ZAGARANTOVANO! (VIDEO+FOTO)

Torinski Juventus večeras je postao prva ekipa koja je izborila ovogodišnje finale Lige prvaka. Nakon pobjede u prvom polufinalu nad Monacom od 2:0, “Stara dama” je i na svom terenu bila bolja od francuskog tima te na kraju slavila sa 2:1.

Monaco je od početka preuzeo nešto više rizika, što je bilo i za očekivati, međutim nisu stvorili neke velike prilike za gol. Naprotiv, talijanski prvak imao je nekoliko ozbiljnih pokušaja, a svoju su šansu iskoristili u 33. minuti utakmice. Nakon centaršuta sa desne strane, Mario Mandžukić se ubacio iz drugog plana, te pogodio mrežu gostiju.

To je, čini se slomilo moral gostima. Juventus je to opet iskoristio i do poluvremena uduplao prednost. Nakon što je Subašić boksovao jednu loptu poslije Pjanićevog centaršuta iz kornera, na nju je natrčao Dani Alves i postigao prekrasan gol za potvrdu plasmana u finale.

U drugom poluvremenu Juventus je nastavio sa dobrom igrom. Onako lagano, bez problema čuvali su prednost, imali i nekoliko pokušaja prema Subašiću. Ipak, tračak nade gostima donio je tinejdžer Mbappe u 69. minuti, postigavši pogodak na asistenciju Moutinha.

Potom se utakmica zaoštrila. Bilo je nekoliko opasnih startova na obje strane, što je podiglo varnice na terenu. Bilo je najmanje fudbala, ali to za domaće nije bilo ni bitno, jer su do kraja imali za cilj samo sačuvati pozitivan rezultat.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka više nije bilo golova, pa je Juventus izborio novo finale nakon dvije godine kada je u Berlinu morao kapitulirati pred tada, moćnom Barcelonom. Ovoga puta će mu protivnik biti vjerovatno Real iz Madrida, koji ne bi trebao imati problema da sutra odbrani tri gola prednosti protiv Atletica na stadionu Vicente Calderon.