MAKEDONIJA NA NOGAMA: Vardar prvak Evrope u rukometu!!! (VIDEO)

Skopski Vardar je novi prvak Evrope u rukometu. Makedonski tim je u finalu Lige prvaka savladao francuski PSG rezultatom 24:23 i tako osvojio prvu titulu najboljeg na Starom kontinentu.

Bila je ovo fantastična utakmica u kojoj smo gledali odličan rukomet. Bolje je počeo Vardar, ali je PSG do poluvremena uspio da preokrene i na odmor ode rezultatom 12:11.

U drugom dijelu sredinom poluvremena Vardar je iskoristio zbunjenost PSG-a u igri 7 na 6 i poveo sa 20:17. No, PSG se i ovaj put spasio, te je stigao do vodstva, ali nije to drugo trajalo, jer je makedonski tim odigrao sjajno do kraja.

Sedam sekundi prije kraja bilo je neriješeno, Vardar je krenuo s centra, lopta se sjajno prenijela na desno krilo, gdje je Čupić sjajno skočio i pogodio za pobjedu.

Timur Dibirov postigao je sedam golova za Vardar, dok su Cindrić, Čupić i Borozan dodali po tri. U redovima PSG-a Nikola Karabatić postigao je pet golova

Izvor: scsport.ba