LUDNICA U GRUPI B: Ronaldo umalo tragičar, Iran bio korak do senzacije

Vrlo neizvjesno treće kolo u Grupi B na Svjetskom prvenstvu. Odigrana su dva susreta, a vidjeli smo mnogo toga, promašenih penala i prilika do sjajnih golova, ali i rezultatskih iznenađenja.

Iran i Portugal odigrali su neriješeno 1:1. Portugalcima je bio dovoljan ovaj bod za prolaz, ali su mogli ostati i bez toga, da Iranci nisu promašili veliku šansu u samoj završnici ove uzbudljive utakmice.

Quaresma je u 45. minuti doveo evropske prvake u vodstvo. Ronaldo je u nastavku mogao sve riješiti, ali je promašio penal, tačnije odbranio mu je golman Irana. U nadoknadi vremena i Iran je nakon provjere VAR-a dobio “kreč”, a šansu je u gol pretvorio Karim.

Utakmica između Španije i Maroka završena je rezultatom 2:2. Afrički tim dva puta je vodio, a strijelci za Maroko bili su Boutaib (14’) i En-Nesyri (81’), dok su za Špance pogađali Isco (19’) i Iago Aspas (91’).

Na kraju su drugi krug na Svjetskom prvenstvu izborili Španija kao prva i Portugal kao drugi sa po 5 bodova, Iran je skupio 4, a Maroko 1 bod.

Dobili smo dakle i prve parove osmine finala na Mundijalu u Rusiji, a to su Urugvaj – Portugal (30. juni) i Španija – Rusija (1. juli).