Ludnica u Gračanici: Četiri gola, crveni kartoni, stative i promašen penal

Ove subote odigrane su četiri utakmice 14. kola Prve nogometne lige Federacije BiH. Sutra su na rasporedu preostala četiri susreta.

U Gračanici su kantonalni derbi odigrali Bratstvo i Radnički, a gosti su napravili veliko iznenađenje slavivši sa 1:3.

Radnički je poveo sredinom prvog poluvremena. Dosuđen je penal za Lukavčane, a strijelac je bio Salihović. Šuša je nakon toga ostavio svoje igrače na cjedilu dobivši crveni karton, a samo par minuta kasnije za 0:2 je pogodio Ćosić i sve je tada bilo riješeno.

I Bratstvo je poslije toga imalo penal, ali je Poturalić promašio. Isti igrač uspio je ipak smanjiti minut kasnije, ali je Kasumović u 38. minuti povećao na 1:3.

Gračanlije su u nastavku napadale sa igračem manje, a Moussa je čak dva puta pogodio stativu. 15-tak minuta do kraja i Dautović je isključen, pa su snage na terenu bile poravnate. Ipak, domaći nisu uspjeli doći do barem jednog boda.

Zvijezda i Velež su na stadionu Banja Ilidža odigrali slabu utakmicu bez golova, dok treba spomenuti visočku Bosnu koja je pobjedom 2:0 nad Novim Travnikom povećala svoju prednost na četiri boda u odnosu na drugoplasirano Orašje koje sutra gostuje kod GOŠK-a.