LUDNICA NA TUŠNJU: Povratak borbene Slobode (VIDEO+FOTO)

Jednu od najboljih utakmica posljednjih godina na Tušnju vidjeli smo danas. Derbi viceprvaka i prvaka BiH opravdao je očekivanja, a završen je podjelom bodova rezultatom 3:3.

Sigurni smo ni da najveći optimisti nisu vjerovali da Sloboda može doći do jednog boda, nakon što su u 54. minuti gubili rezultatom 0:3.

Zrinjski je bio potpuno dominantan u prvom dijelu utakmice, a sve je krunisao sa dva brza gola. U 14. minuti pogodio je Mešanović, nakon što je na promašen penal odbijenu loptu pospremio u gol.

Samo par minuta kasnije bilo je 0:2. Poslije ubačaja Stojkića sa lijeve strane, Petrak je naletio na loptu i sjajnim udarcem istu pospremio u gol. Plemići su i do kraja dominirali terenom i zasluženo na pauzu otišli sa dvocifrenom prednošću.

Početkom drugog dijela treći gol za Mostarce, strijelac je bio Bilbija. Nakon toga kreće nevjerovatna igra Slobode koja samo tri minute kasnije smanjuje na 3:1. Subić je pogodio mrežu Kozića, a u 60. minuti nakon centaršuta da desne strane, Mehmedagić je pogodio za oduševljenje domaćih navijača.

Veliki come-back kreirao je Krpić u 73. minuti sjajnim golom glavom. Crveno-crni su do kraja imali i par prilika za pobjedu, međutim ostalo je do kraja 3:3.

Zrinjski je i pored toga ostao na prvom mjestu, dok je Sloboda i dalje šesta, sa realnim šansama za plasman u Ligu za prvaka.