Lovrinovićeva simultanka: Naši Zmajevi pobijedili u komšijskom derbiju!

Nakon uvjerljive pobjede nad Talijanima, naša mini-fudbal reprezentacija slavila je i protiv Srbije 2:0. Bila je to utakmica 2. kola Grupe “E” na Evropskom prvenstvu u češkom Brnu.

Reprezentacija Srbije bila je znatno teži rival našim Zmajevima. Dobro su igrali u defanzivi, čuvali “nulu”, ali su kapitulirali u 17. minuti susreta. Slobodnjak je izveo Goran Lovrinović i naše momke doveo u vodstvo.

Srbija je u nastavku zaigrala ofenzivnije. Imali su nekoliko dobrih prilika, ali su naši sve završili u sudijskoj nadoknadi utakmice. Pobjedu je potvrdio Lovrinović svojim drugim golom.

BiH je ovom pobjedom osigurala i šesti bod u grupnoj fazi te tako, kolo prije kraja izborila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Naši momci sutra igraju treću utakmicu Grupe “E” protiv selekcije Crne Gore, koja je danas nadigrala Italiju sa 3:1, te tako osvojila svoj četvrti bod na turniru.