Ko bi rek'o? Derbi Sarajeva i Slobode ponovo sudi Valjić

Revanš susret četvrtfinala Kupa BiH između Sarajeva i Slobode, koji se igra u utorak, 15. marta od 18:00 sati, sudit će Ognjen Valjić iz Banja Luke. Valjiću će ovo biti četvrti derbi starih rivala, a u svakom do sada je, u najmanju ruku, oštetio Crveno-crne.

Valjić je prvi put sudio na Koševu u sezoni 2009/2010, a tada je utakmica završena neriješeno 1:1. Iako je tada Sarajevo po igri nadigralo Crveno-crne, mnogi koji su gledali taj susret mogli su vidjeti “navlačenje” domaćem timu, koji je do izjednačujućeg gola stigao u 72. minuti.

Drugi put je sudio u Tuzli prošle sezone, a susret je završen pobjedom Bordo tima 0:2. Sarajevo je igrački bilo mnogo bolja ekipa, no to na terenu, tog novembarskog dana, nisu pokazali. Tada se “ukazao” Valjić, koji je u 77. minuti bukvalno “poklonio” penal gostima. Iako su svi vidjeli da je lopta defanzivca Mitrovića pogodila u glavu, Banjalučanin je vidio ruku u šesnaestercu. Puzigaća je pogodio za 0:1, igra Crveno-crnih se raspala, a navijači i novinari su bili ogorčeni na suđenje, dok su sarajevski mediji igru ekipe trenera Meha Kodre prikazali kao preporođenom.

Njegova treća epizoda na derbiju Sarajeva i Slobode desila se u nedjelju, 1. novembra 2015. godine, u 14. kolu Premijer lige. Sarajevo je na kraju slavilo sa 1:0, a kako je sudio Valjić možete pogledati u videu ispod.