JUKA SE KONAČNO VRATIO NA PARKET: Solidan nastup Nurkića za Portland nakon neugodne ozljede (VIDEO)

Košarkaši “Portland Trail Blazersa” izgubili su rano jutros na domaćem terenu protiv “Golden State Warriorsa” sa 119-113, čime je rezultat u njihovim utakmicama sada 3:0

“Portland” je, uprkos tome što je vodio nakon prvog poluvremena i veći dio treće četvrtine, pao u nastavku kada su ih “Warriorsi” sustigli koševima raspoloženog tandema Curry- Thompson.

Ono što ohrabruje jeste da se nakon dvadesetak dana odsustva zbog povrede u ekipu iz Portlanda vratio Jusuf Nurkić. Naš centar je za 16,5 minuta koliko je proveo na parketu postigao dva poena, ali je imao čak 11 skokova (najviše na utakmici) i četiri asistencije i za vrijeme koje je proveo u igri potuno neutralizirao gostujuće centre, prije svih Damonda Greena.

Kod domaćina, po običaju, najefikasniji su bili Damian Lillard sa 31.i C.S. Mc Collum sa 32 poena.

Od noćašnjih utakmica treba izdvojiti fenomenalan meč u Memphisu gdje su domaći “Grizliesi” nakon produžetka savladali “San Antonio Spurse” sa 110-108 i izjednačili ukupni omjer na 2:2.