Infarkt završnica: Srbija pobijedila Hrvatsku u četvrtfinalu OI!

U dramatičnoj završnici četvrtfinala košarkaškog olimpijskog turnira, Srbija je u balkanskom derbiju slavila protiv Hrvatske sa 86:83.

Hrvatski igrači sjajno su odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u odbrani, te su nakon 20 minuta vodili 38:32.

U drugom poluvremenu situacija se promijenila, proradio je šut Bogdana Bogdanovića i saradnja Miloša Teodosića s centrima koji su se uspijevali ubacivati iza leđa hrvatske odbrane, pa je Srbija u posljednji period ušla sa +14 (66:52).

Iako se tim Ace Petrovića vratio u posljednjoj dionici, bio u egalu, nije uspio napraviti veliki preokret.

Bojan Bogdanović ponovno je bio najbolji kod Hrvatske sa 28 koševa, Mario Hezonja je dodao 16, dok je kod Srbije najbolji bio Bogdan Bogdanović sa 18 ubačaja.