IHF/EHF Women's Trophy 2018: Maleni Luksemburg do velike pobjede! (FOTO)

Prvi susret u okviru Grupe B najvažnijeg rukometnog turnira za ženski bh. rukomet – IHF/EHF Women's Trophy 2018 – koji je danas počeo u Tuzli, odigrali su Velika Britanija i Luksemburg. Maleni Luksemburg je odigrao sjajno i na kraju slavio sa 28:20.

Gledali smo zanimljiv duel. Mlada selekcija Velike Britanije dobro je parirala, ali ekipa koju sa klupe predvodi trener Nikola Malešević, pokazala je više. Na poluvremenu su vodili 13:7, a do kraja su samo rutinski završili posao.

U selekciji Luksemburga 7 golova dala je Deutaj, a 6 Kirtz. U ekipi Velike Britanije najefikasnija je bila Dawson sa 7 postignutih golova, a Jessen Salter 5 postigla je 5 pogodaka.

Današnji program na turniru zatvara utakmica naše BiH protiv Azerbejdžana koja je na rasporedu od 18.30 sati. Petnaestak minuta prije toga, biće urpiličeno i svečano otvaranje turnira.