IHF/EHF Women's Trophy 2018: Estonke se poigrale sa Kiprankama (FOTO)

Selekcija Estonije ostvarila je prvu pobjedu na startu drugog dana takmičenja na IHF/EHF Women's Trophy 2018 koji je jučer počeo u Tuzli. Selekcija Kipra bila je poprilično lagan “zalogaj” za Estonke koje su na kraju slavile rezultatom 34:14.

Već od prvog minuta vidjelo se da Estonija ima kvalitet više. Brzo su imale lijepu prednost, a do poluvremena je ona bila dvocifrena (19:8). U nastavku susreta izabranice selektora Martina Noodle uspješno su odradile svoj dio posla i bez problema sačuvale prednost.

Najbolja pojedinka bila je Selma Rein iz selekcije Estonije sa 10 postignutih golova, a dobar nastup imala je i Teele Utsal za 6. Kod Kipra opet je najbolja bila Antonia Antoniou sa 4 pogotka.

Ova važna pobjeda juniorskoj reprezentaciji Estonije ostavlja nadu za krajnji plasman u polufinale, dok su Kipranke sada izgubile sve šanse za to, te će u razigravanje od 5. do 8. mjesta.

U terminu od 14.30 sati u Mejdanu je na rasporedu druga utakmica 2. kola Grupe A, a sastaju se selekcije Belgije i Moldavije. Podsjećamo, utakmica BiH – Velika Britanija počinje večeras u 18.30 sati.

Pokrovitelji: Vlada TK, Grad Tuzla, Općina Lukavac

Generalni sponzori: Colosseum, GBT, BH Pošta i BH Telecom

Zlatni spoznori: RMU Banovići, Turbo Trade, OAZA i Violeta

Sponzori: GIPS Tuzla, Agroturizam Marića Gaj, Orbiter, TransTurist, NLB Banka

Prijatelji: Autoherc, Piemonte, Grin, Cicerprom, Bingo.