Hrvati okrenuli protiv Mađara i pobijedili drugi put na SP!

Nakon teške pobjede na startu Svjetskog prvenstva protiv Saudijske Arabije (28:23), rukometaši Hrvatske slavili su i protiv Mađarske u 2. kolu grupe C u Francuskoj. Hrvatska je oslabljene Mađare pobijedila s 31:28.

Utakmica je prelomljena krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Naime, Mađari su u 27. minuti vodili sa četiri razlike, a Hrvatska je djelovala nemoćno. Međutim, tada se s dva gola ukazao Štrlek, a za sjajnu završnicu prvog dijela i neriješen rezultat na poluvremenu pobrinuli su se još Duvnjak i Šebetić.

U 40. minuti Hrvatska je prvi put stigla do dva gola prednosti i više nije ispuštala prednost, a završnicu susreta obilježio su Duvnjak, koji je pokazao da je pravi vođa mlade ekipe te raspoloženi golman Ivić.

Za Hrvatsku je Štrlek zabio šest golova, Duvnjak pet, a po četiri su postigli Mamić, Šebetić, Cindrić i Horvat. Kod Mađara su najbolji s po šest pogodaka bili Harsanyi i Balogh.

Hrvatska nakon dva kola ima dvije pobjede i u sljedećem kolu u ponedjeljak igra protiv Bjelorusije.