GOLMAN HEROJ Opšta ludnica u 96. minuti! Mali njemački klub spasio se ispadanja (VIDEO)

Alexander Strobl (24) vjerovatno neće napraviti zapaženu nogometnu karijeru u životu, no navijači njemačkog četvrtoligaša Buchbacha će ga zauvijek pamtiti. Njihova ekipa spasila se od ispadanja u zadnjem kolu sezone na najnevjerovatniji mogući način, piše index.hr.

Buchbachu je trebala pobjeda u zadnjem kolu kod nezainteresiranog Rosenheima, no do 64. minute su gubili 2:1. Uspjeli su izjednačiti i sve do šeste minute sudijske nadoknade bili su na putu u “teški amaterizam”.

Imali su slobodan udarac na centru i svi su otišli u šesnaesterac, uključujući i golmana Alexa Strobla. I upravo je on zabio glavom za 3:2 i Buchbachov ostanak u Regionalligi Bayern.