FOTO/Banovićanke podlegle pritisku: Play Off prvak BiH!

Kada je najviše i trebalo košarkašice RMU Banovića su podbacile. U ključnoj utakmici za prvaka BiH, igračice Gorana Jurčenka ubjedljivo su poražene kod kuće od Play Offa sa 41:62.

Čini se kako je pritisak obuzeo domaće košarkašice koje su promašivale zicere, pravile veliki broj grešaka u napadu, gubile lopte, dok je sve to raspoložena ekipa Play Offa rutinski kažnjavala.

Sarajke su vodile tokom cijele utakmice, a već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će teško u nastavku napraviti preokret. Prvih 20 minuta završeno je rezultatom 10:29.

U nastavku ista slika na terenu. Sarajke su u jednom trenutku imale i preko 30 poena prednosti, dok su Banovićanke dobru igru pokazale samo u posljednjem periodu kada su ublažile poraz. Ipak, već je bilo kasno, pa su košarkašice Play Offa osvojile titulu prvaka BiH.

U sastavu Play Offa Nikolina Džebo je ubacila 18 poena, dok je njena imenjakinja Babić dodala 11. U sastavu Banovića 16 koševa je postigla Dajana Bugarin.