Na svojoj Banja Ilidži, ekipa Zvijezde, koja juriša na prvu poziciju, dočekala je u 23. kolu Prve lige Federacije BiH ekipu Jedinstva iz Bihaća i sa pet golova ih ospratila kući 5:0 (2:0).

4

Sve je bilo riješeno u prvih četrnaest minuta kada je Zvijezda već imala prednost od dva gola. Dudić je načeo mrežu u 12. minutu, da bi dva minuta kasnije kapiten Savić povisio na 2:0.

1

To je bio i rezultat prvog poluvremena, dok je i drugo počelo loše po goste. Već u 48. minuti, ponajbolji igrač susreta Mujagić povisuje na 3:0, da bi u 63. minutu na istom igraču napravljen penal koga sigurno u gol, svojim drugim golom na utakmici, pretvara kapiten Savić. Tek što je ušao u igru na 5:0 povisuje Fačić u 65. minutu i postavlja konačan rezultat meča.

2

Ova visoka pobjeda daje dodatno samopouzdanje nogometašima Zvijezde pred nastupajuće mečeve, gdje će se borba za prvaka voditi do poslednjeg kola između nje i trenutno prvog na tabeli, ekipe Metalleghe iz Jajca.

Ekipa iz Bihaća danas nije ništa mogla da napravi protiv razigrane ekipe Zvijezde ali su gosti odigrali izuzetno fer i korektno ovu utakmicu.

3

U narednom kolu ekipa Zvijezde gostuje ekipi Podgrmeča, dok ekipa Jedinstva dočekuje Bosnu iz Visokog.

Piše: Suad Krajnović