Crnu seriju od četiri uzastopna poraza FK Tuzla City prekinuo je pobjedom na Tušnju protiv Zvijezde 09. Konačan rezultat glasio je 3:1 za izabranike Slobodana Starčevića.

Domaći tim bio je mnogo bolji. Stvorili su nebesko-plavi nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a postigli su i dva gola. Novopazarac Ziljkić je postigao prvi u 17. minuti na asistenciju Efendića, dok je drugi gol u 25. minuti djelo Nukića.

U nastavku susreta pao je ritam igre, a na obje strane vidjeli smo po jedan gol. Na otvaranju drugog poluvremena Tuzla City je utrostručio prednost drugim golom Ziljkića, da bi gosti u 85. minuti preko Huseinbašića uspjeli samo ublažiti poraz.

Slijedi reprezentativna pauza. Tuzla City sada ima 7 bodova, a naredno gosotvanje na Koševu kod Sarajeva pokazaće stvarni kvalitet ovog tima.