U okviru 7. kola Prve futsal lige Federacije BiH (grupa Sjever), u Tuzli su večeras kantonalni derbi igrali Salines i Banovići. Utakmica je završena neriješeno 2:2 (0:0).

Tuzlanska ekipa bila je bolja u većem dijelu utakmice. U prvom poluvremenu su imali mnogo šansi koje nisu realizovali, dok gosti nisu bili toliko opasni.

Mnogo bolje drugo poluvrijeme. Jarčevi su ubacili u brzinu više, a poveli su u 23. minuti. Banovićani su do izjednačenja stigli četiri minute kasnije, da bi Salines ponovo poveo u 32. minutu. Uporni gosti, ipak se nisu predavali i do boda su uspjeli doći u 37. minuti.

Salines je lider sa 10 bodova, živinički Vega Mix ima 9, dok su Banovići ostali na trećoj poziciji sa 8 bodova, ali i utakmicom manje. Banovići u narednom kolu dočekuju Vega Mix, dok je Salines slobodan.