U derbiju 2. kola Premijer lige BiH, odbojkašice Slobode očekivano su večeras poražene od Bimal Jedinstva rezultatom 0:3 u setovima.

Već od starta, višestruke prvakinje i osvajačice Kupa BiH krenule su jako i u prvom setu dopustile domaćim igračicama da osvoje sve šest poena.

U druga dva seta odbojkašice Nihada Zahirovića pružile su nešto veći otpor favorizovanim Brčankama, ali to nije bilo ni blizu dovoljno da naprave bolji rezultat. U drugom setu je bilo 15:25, a u trećem 17:25.

Unatoč tome da smo ostani lišeni rezultatske neizvjesnosti, publika u Maloj dvorani Mejdan mogla je uživati u kvalitetnoj odbojci sa mnogo lijepih poena i poteza.

U 3. kolu Sloboda gostuje ekipi Modriče, dok će Bimal Jedinstvo u svojoj dvorani dočekati tim HE na Drini.

ŽOK SLOBODA – ŽOK BIMAL JEDINSTVO 0:3 (6:25, 15:25, 17:25)