Pred skromnih 70-tak gledalaca u Velikoj dvorani Mejdan, Jedinstvo Piemonte je, u zaostaloj utakmici 17. kola Prvenstva BiH za košarkašice uspjelo savladali ekipu Livna rezultatom 42:36 (17:07, 08:08, 09:07, 08:14).

U utakmici sa nevjerovatno malim brojem poena, domaći sastav zasluženo je pobijedio, a čini se da je ključna bila prva četvrtina kojeg je mladi sastav Mirze Oštrakovića riješio u svoju korist sa deset poena prednosti (17:07).

U ostalim periodima rezultat po četvrtinama je bio u egalu, a zanimljivo je da nijedna od ekipa u naredne dvije dionice igre nije postigla dvocifren broj poena, što je svakako jedan kuriozitet kada je košarka u pitanju.

U domaćem taboru Nurkić je postigla 13 poena, jedan manje dodala je Milošević, dok je Jusupović ubacila 10 koševa. Sa druge strane, najefikasnija igračica je bila Višković sa 15 postignutih poena.

Ovom pobjedom Jedinstvo Piemonte se oprostilo od domaće publike za ovu sezonu, a u posljednjem kolu iste Tuzlanke će gostovati u Sarajevu kod ekipe Željezničara.

Inače, aktuelna sezona sa Jedinstvo se definitivno može ocijeniti neuspješnom, jer tavorenje u donjem dijelu tabele, u ionako nekvalitetnom domaćem prvenstvu ne može i ne smije biti primjer za buduće generacije tuzlanske ženske košarke. Uostalom, igru i slabe rezultate nekadašnjeg evropskog prvaka “kaznila” je publika, što je možda i najveći poraz.