Nakon što je jučer savladala Crnu Goru 67:65, ženska (U-20) košarkaška reprezentacija BiH večeras je poražena od iste selekcije u tuzlanskom Mejdanu, a konačan rezultat bio je 73:77 (21:21, 18:14, 15:15, 19:27).

Bila je to vrlo uzbudljiva utakmica do samog kraja. Naše su bolje otvorile meč, povele 13:2, ali su se Crnogorke brzo sabrale i do poluvremena smanjile zaostatak. Na pauzu se otišlo sa vodstvom BiH 39:35.

Treći period je bio u potpunosti izjednačen, nakon 30 minuta bilo je 54:50, a početkom posljednje četvrtine Crna Gora pravi seriju od 17:0, te na taj način lomi utakmicu u svoju korist. Izabranice Mare Lakić nisu se uspjele vratiti do kraja, pa su morale Crnogorkama čestitati na zasluženoj pobjedi.

Najefikasnija kod Crne Gore bila je Mijović sa 26 poena, dok su se u našoj selekciji istakle Brčaninović sa 21 i Kovačević sa 19 koševa.

Do Evropskog prvenstva u Portugalu naše će Zmajice odigrati još nekoliko kontrolnih utakmica, da bi se što bolje uigrale i pripremile za turnir na kojem će im protivnice u Grupi A biti selekcije Portugala, Španije i Poljske.