Derbi 7. kola košarkaške Lige 11 BiH između ekipa Jedinstvo BH Telecom i Play Off Happy nije ponudio neizvjesnost. Aktuelne prvakinje naše zemlje uvjerljivo su na kraju slavile rezultatom 71:110 (21:24, 19:27, 18:31, 13:28).

Sarajke su već na poluvremenu imale visoku prednost (40:51), a do nje su došle veoma jednostavno, presingom na protivničkoj polovici na koji Tuzlanke nisu imale odgovor. Gubile su lopte, samopouzdanja je sve više falilo, te su se uzdale u bolju igru u nastavku utakmice.

Međutim, umjesto toga vidjeli smo “raspad sistema”. Gošće su nastavile u istom ritmu, izdominirale u svim segmentima košarkaške igre i do kraja trećeg perioda otišle na nedostižnih 58:82. Posljednja dionica bila je samo formalnost, pa su košarkašice Play Offa utakmicu završile i sa trocifrenim brojem poena.

U pobjedničkom timu Delić je postigla 21 poen, dok je Džebo dodala 20. U ekipi Jedinstva Alagić i Glotić su postigle po 17, a Ahmetbegović 15 poena uz 14 skokova.

Za Jedinstvo je ovo bio treći poraz u sezoni, a drugi uzastopni, dok su sarajevske košarkašice stigle na omjer 5-0, te su uz Banoviće i Čelik jedina neporažena ekipa.