Košarkaši CSKA iz Moskve novi su prvaci Evrope, nakon što su večeras u finalnoj utakmici u Berlinu pobijedili Fenerbahce nakon produžetka sa 101:96 (22:20, 28:10, 19:23, 14:30, 18:13), regularni tok – 83:83.

Moskovljani su bili dominantniji u prvom poluvremenu, drugi su period dobili sa +18, tako da su na odmor otišli sa 20 poena prednosti (50:30).

5

Tim iz Istanbula je u nastavku bio bolji, uspio je doći čak i do poravanja (81:81) minut do kraja, nakon toga i do minimalnog vodstva, ali nisu imali snage da zadrže prednost, te je susret otišao u produžetak.

Moskovljani su se bolje snašli u dodatnih pet minuta i osvojili sedmu titulu prvaka Evrope, čime su postali drugi najbolji klub u istoriji Eurolige po broju titula. Prvi je i dalje Real Madrid sa 9 naslova prvaka Starog kontinenta.

U pobjedničkom timu najbolji su bili De Colo sa 22 i Teodosić je ubacio 19 poena, dok su se kod Fenera istakli Dixon sa 17 te Datome, Antić i Udoh sa po 16 koševa.

U utakmici za treće mjesto, Lokomotiv Kuban je nadigrao Laboral Kutxu rezultatom 85:75.