(FOTO) Borac savladan na Tušnju: Sloboda korak bliže opstanku

Sloboda je na Tušnju savladala Borac sa 1:0 u susretu 5. kola Lige za opstanak i sada je tuzlanski tim jako blizu da osigura premijerligaški status i naredne sezone.

Nakon uvodnih 10-ak minuta u kojima je Borac bio nešto konkretniji i u kojima su zaprijetili preko Danilovića (Muminović odbranio), Sloboda je u ostatku prvog dijela bila bolji tim.

Ekipa Slavka Petrovića je stvarala šanse pred golom Vukliša. Posebno se izdvajao mladi reprezentativac BiH Darko Todorović koji je imao nekoliko solidnih pokušaja prema golu.

Upravo je njegov jedan napad uzrokovao korner iz kojeg je domaći tim poveo. Povukao je u 45. minuti loptu preko kompletnog terena, odlično je šutirao, a Vukliš uz dosta muke izbacuje u korner.

Nakon ubacivanja iz ugla Sloboda je povela. Musić je centrirao, a na pravom mjestu je Edis Smajić za prednost tuzlanskog tima od 1:0 na poluvremenu ovog duela.

Nastavak meča na Tušnju nije ponudio mnogo. Sloboda je bez većih problema čuvala rezultat, bilo je po nekoliko pokušaja na obje strane, ali je ostalo 1:0.

Crveni karton dobio je Nemanja Janičić kod Borca u 82. minuti zbog prekršaja nad Vladimirom Grahovcem koji je na kratko izgubio svijest.