Pravu dramu vidjeli smo u kantonalnom derbiju košarkaškog prvenstva BiH. U Mejdanu su večeras, u okviru 12. kola, snage odmjerile igračice Jedinstvo BH Telecoma i RMU Banovića, a pobjedu su, na iznenađenje mnogih, odnijele gošće sa 76:81.

Banovićanke su do poluvremena napravile osjetnu raziku. Igrale su odlično u odbrani tokom prvih 20 minuta i zaluženo na pauzu otišle sa +9 (29:38).

Tuzlanke su u nastavku igrale bolje. Do kraja trećeg perioda smanjile su zaostatak na -6 (55:61), a pred sami kraj susreta i izjednačile u par navrata. Ipak, gošće su na kraju bile spretnije i pobjedom se revanširale Jedinstvu za poraz iz prvog dijela sezone.

U pobjedničkom sastavu ističu se četiri košarkašice. Bugarin je imala double-double (23 poena, 10 skokova), Rahmanović je ubacila 20, dok su po 17 postigle Ikanović i Musić. U ekipi Jedinstva standardno najbolja Brčaninović sa 28 koševa, dok je Glotić ubacila 17.