BIH JE U BARAŽU! Fantastična pobjeda u grotlu Mejdana! (FOTO)

Velikom pobjedom rezultatom 21:15 u grotlu tuzlanskog Mejdana, pred oko 6.000 fanatičnih gledatelja, rukometna reprezentacija BiH izborila je plasman u baraž na Svjetsko prvenstvo 2019. godine!

Pobjeda naše selekcije ni u jednom trenutku nije bila pod upitnikom. Od samog starta naši su momci ušli agresivno, motivisano i borbeno te nisu dozvolili Švicarcima da naprave bilo kakvu vrstu iznenađenja.

Do poluvremena su Zmajevi imali pet golova prednosti 11:6, a u nastavku smo vidjeli sličnu sliku na terenu. Iako su gosti u jednom trenutku došli na -1, BiH ponovo je podigla nivo svoje igre i na kraju sasvim zasluženo ušli u dodatne kvalifikacije.

Marko Panić je bio najefikasniji sa pet golova, dok su Marin Vegar i Alen Ovčina dodali po četiri. Fenomenalni Benjamin Burić je imao 20 odbrana. Lukas Von Deschwanden sa četiri i Alili sa tri bili su najbolji u redovima Šviacarske, a golman Portner je imao 14 odbrana.