Odigrane su prve polufinalne utakmice fudbalskog Kupa BiH, a čini se da će putnici u finale biti poznati tek poslije uzvratnih mečeva.

Široki Brijeg je uspio u sjajnoj atmosferi na Pecari savladati Željezničar, a konačan rezultat bio je 1:0. Jedini gol postigao je Krstanović nakon asistencije Menala u 55. minuti.

Sarajevo i Mladost iz Doboja kod Kaknja na stadionu Koševo su odigrali neriješeno 1:1. Gosti su poveli u 12. minuti pogotkom Kuzmanovića koji je tako obradovao navijače svog tima.

Bordo tim stigao je do izjednačenja par minuta pred kraj prvog poluvremena. Centrirao je Bekić, a Ahmetović glavom pogodio mrežu gostiju.

Revanš susreti polufinala Kupa BiH na rasporedu su naredne srijede kada će domaćini biti Mladost i Željezničar.