Zvijezda nije uspjela: Metalleghe novi član Premijer lige BiH!

Metalleghe iz Jajca je novi član Premijer lige BiH!

U posljednjem kolu Prve lige Federacije BiH, Jajčani su slavili visoku gostujuću pobjedu u Goraždu sa 0:3 i tako iskoristili kiks i poraz Zvijezde u Čapljini (4:0).

Metalleghe je poveo u 10. minutu golom Sakana. Drugo gol Jajčani su postigli preko Pljevljaka u samom finišu prvog dijela, dok je utakmicu završio Durak.

Zvijezda je odigrala slabu utakmicu i u Čapljini prokockala Premijer ligu. Pervan je domaćina doveo u vodstvo u 34. minuti, isti igrač povisio je na 2:0 u nastavku, a sve je završio Jazvin osam minuta do kraja. Kasnije su domaćini postigli još jedan gol za uvjerljivu pobjedu.

Budućnost je u kantonalnom okršaju slavilo protiv Radničkog 2:1, dok je Bratstvo sezonu upisalo minimalcem protiv kakanjskog Rudara.

Metalleghe je sezonu završio na prvom mjestu sa 61. bodom, dok je Zvijezda druga sa 59. Ligu su napustili Branitelj, Podrgmeč i Sloga.